Turnir sportiv me nxënës të etnive të ndryshme

Gjilan – Në sallën e sporteve këtu në Gjilan është duke u zhvilluar një turnir sportiv.

Policia e Kosovës njësitet në Komunitet Stacioni Policor nê Gjilan, në kuadër të strategjisë “Policia në komunitet”, kanë organizuar një aktivitet bashkë me KFOR-i Amerikan në bashkëpunim me KFOR-in Turk, IOM si dhe Spirit of Amerika, Turnir në basketboll me nxënësit e moshave 16 vjeçare nga të gjitha komunitet, shqiptar, serb, turq, romë.

Nxënësit pjesëmarrës janë nga komuna e Gjilanit, Kamenicës dhe Ranilugut.
Finalja e turnirit do të mbahet më 30 mars 2019 dhe do të zhvillohet në Novobërdë.

Policia e Kosovës bashkë me KFOR-in dhe faktor tjerë të sigurisë do të punojnë gjithmonë për të mirën e Komuniteteve për siguri dhe ambient prosperues për të gjithë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).