Tronditet Zvicra: Shqiptari nga Maqedonia e vret gruan me thikë në sy të fëmijëve

Një shqiptar nga Maqedonia e Veriut, vrau gruan e tij me thikë, derisa, më pas u arratis për në Zvicrën lindore, ku u kap nga autoritetet, shkruan gazeta Blick.

Vrasja në Dietkon ndodhi të hënën pasdite, derisa personi që identifikohet me emrin Ilir B nga Maqedonia kishte marrë një thikë me të cilën e kishte vrarë gruan e tij.

Pak aktit, burri u arrtis për në Zvicrën lindore, derisa, ai me vete e mori djalin e tij të vogël – për të cilin thuhet se ka qenë në banesë gjatë krimit.

Vetëm pak kohë më vonë, autori i krimit kapet në Trübbach SG.

Një anëtar i familjes i vrasësit thotë se çifti jetonte veçmas.

“Ajo i kishte thënë atij se nuk lejohej të shihte katër fëmijët për ca kohë”. Ai së fundmi u lejua t’i vizitojë ata përsëri, kështu që ai mori me qira një dhomë afër shtëpisë së tyre.

Gruaja donte të ndahej nga burri i dhunshëm.

37-vjeçari me fëmijët
Një mik i viktimës është tronditur: “gjithçka është shumë e pabesueshme dhe tragjike”. Luiza është përpjekur që sa kohë të shpëtoj nga ai, sepse ishte i dhunshëm dhe e keqtrajtoi.

Një fqinj në vendngjarje ka bërë të ditur se e kishet dëgjuar në mëngjes burrin duke bërtitur.

Policia kantonale e Cyrihut informon se Ilir B. ishte në proces gjyqësor në shkurt të vitit 2018 për dhunë në familje dhe kërcënim ndaj gruas së tij.

Burri u arrestua, u dërgua në prokurori publike dhe më në fund u ndalua nga kontakti fizik.

Katër javë pas ndalimit të kontaktit – të dielën e kaluar në mëngjes – Ilir u përpoq të kontaktonte gruan e tij. Sidoqoftë, ai hasi vetëm një të afërm të saj në vend të ish-gruas./GazetaExpress

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).