RCCOLA

Tri aksidente trafiku në Anamoravë

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në fshatin Ropotovë ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime, ku të përfshira kanë qenë dy automjete me targa vendore dhe me drejtues meshkuj kosovarë. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit e automjeteve si dhe katër pasagjerët.

Të lënduarit, dy drejtuesit e automjeteve mbeten për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor, ndërsa pasagjerët janë liruar për në shtëpi.

Edhe në Gjilan ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime, ku të përfshirë kanë qenë një automjet dhe një këmbësor. Personi i lënduar ka pranuar tretman mjekësor.

Mobi Casa

Kurse tek rruga Gjilan – Preshevë ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime, ku të përfshira kanë qenë katër automjete me targa vendore dhe me drejtues meshkuj kosovarë.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar njëri drejtues i automjetit. I lënduari, pas tretmanit mjekësor është liruar për në shtëpi njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/