Tre vitias përfundojnë në pranga, e rrahën viktimën me mjete të forta

Viti – Në fshatin Verban, të Vitisë janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj shqiptar pasi që të njëjtit kanë sulmuar fizikisht me mjete forta viktimën mashkull shqiptar. Po ashtu njëri nga të dyshuarit ka shtënë me armë në ajër.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Gjilanit. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).