UBT

Trajneri i Romës tallet keq me Kumbullën, e dërgon në nxemje dhe nuk e fut në lojë!

/ 1 minutë lexim

Një episod i sikletshëm i ka ndodhur Marash Kumbullës mbrëmjen e sotme.

Në minutën e 30 Smalling është detyruar të lërë fushën për shkak të një lëndimi.

Mobi Casa

Kështu trajneri, Fonseka ka hedhur sytë nga stoli dhe ka thirrur Marash Kumbullën për ta inkuadruar. Përderisa mbrojtësi shqiptar po kryente nxemjet për t’u inkuadruar në lojë, në momentin e fundit trajneri portugez ndërron mendje dhe vendos të aktivizojë futbollistin Darboe, duke u “tallur kështu” me 20-vjeçarin.

Padyshim që një veprim i tillë duhet të ketë lënë një shije të hidhur te talenti shqiptar.