Trajneri i Lazios: Na mungon Vedat Muriqi, kemi nevojë për të

Trajneri i Lazios Simone Inzaghi ka treguar se e gjithë skuadra po e pret rikthimin e sulmuesit të Kosovës Vedat Muriqit.

Muriqi javë më parë firmosi kontratë m eklubin e Lazios, por që ende nuk e ka bërë paraqitjen e parë për ta, pasi ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Në një prononcim për mediat italiane, Inzaghi ka thënë se mezi po e pret rikthimin e Muriqit.

“Muriqi është lojtar me kualitete të larta, por ai vjen nga një lëndim dhe ndodhet në Turqi, tashmë i izoluar si pasojë e Covid-19.

“Shpresoj që ai të kthehet për të na ndihmuar. Kemi nevojë për rotacione në formacion”, ka thënë mes tjerash ai.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).