Trajneri Adil Maliqi licencohet me Licencën A

Ish-futbollisti dhe trajneri i dëshmuar, Adil Maliqi nga Busavata e Kamenicës i cili jeton e vepron në Zvicër, pasi një trajnimi mbi një muaj është licencuar në shtetin e Shqipërisë si trajner me Licencë A.

Maliqi në vitin e kaluar kishte përfunduar me shumë sukses Licencën B.

Në këtë kurs Maliqi ka treguar njohuri të madhe të futbollit, duke dëshmuar se futbollit shqiptar po i vjen një trajner mjaft i talentuar e me perspektiv.

Trajneri Adil Maliqi gjatë karrierës së tij si trajner ka udhëhequr disa skuadra Zvicrane me mjaft sukses, ndërsa dëshira e tij është që një ditë gjithë potencialin e tij ta shpreh në futbollin e Kosovës.
“Jam shume i lumtur që kam arritur të përfundoj edhe këtë cikël të trajnerit, i cili ka qenë shumë profesional me trajnera profesional dhe nga zemra i falënderoj të gjithë, si për mikpritjen një ashtu edhe punën profesionale që kanë bërë udhëheqësit e këtij seminari, ndërsa në të ardhmen do të përfundoj edhe licencën profi”, thotë Maliqi.

Maliqi ka bërë të ditur se ëndrra e tij është që një ditë potencialin e tij ta shpreh në klubet e Kosovës.
“Ëndrra ime është që një ditë tërë dijen time ta jep tek skuadrat kosovare tek futbollistët e Kosovës, që një dit të krenohemi me rezultatet e arritura pasiqë gjaku ynë rrjedh vetëm shqip dhe jemi të lidhur me vendin e gjyshërve e stërgjyshërve tanë”, ka deklaruar trajneri me perspektivë nga Zvicra, Adil Maliqi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).