Torino s’ka vendosur ende për Ujkanin

Portieri kosovar ka kontratë me Torinon vetëm deri në fund të sezonit. Nuk dihet ende nëse përfaqësuesi kosovar do të mbetet pjesë e Granatas edhe sezonin e ardhshëm apo jo.

Samir Ujkanit do t’i skadojë kontrata me Torinon në fund të këtij sezoni, shkruan Gazeta Express.

Por, ekipi “Granata” nuk ka vendosur ende nëse do ta vazhdojë apo jo bashkëpunimin me portierin kosovar.

Aktualisht, Ujkani është portieri i tretë në Torino, ku përpara tij janë Salvatore Sirigu e Antonio Rosati.

Presidenti i klubit, Urbano Cairo dhe drejtori sportiv Massimo Bava në muajt e ardhshëm do të vendosin nëse do t’ia vazhdojnë apo jo kontratën portierit vushtrrias, por për momentin nuk kanë nisur negociatat.

Ujkani i kishte kaluar sezonet e fundit tek Rizespori në Turqi, ku nuk po gjende vend në formacionin bazë.

E këtë verë ai u rikthyer në futbollin italian, ku e kishte kaluar pjesën më të madhe të karrierës. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS