Toplista e Billboard, Bleona në vendin e 12-të: E ëndërrova këtë moment që kur isha e vogël

Bleona Qereti ka arritur edhe një sukses në rrafshin e karrierës muzikore ndërkombëtare.

Gjatë ditës së sotme publikoi një video të shkurtër të një filmi hollivudian “By the Sea”, ku në rolin kryesor paraqitet Nicolas Cage.

Por, pak orë më parë ajo zbuloi edhe një arritje të re, duke treguar se gjendet në pozitën e 12 në listën e këngëve më të dëgjuara sipas revistës Billboards.

“Wicked Love”, titullohet e kënga e re këngëtares që u fut në renditjen listën e këngëve: “Dance Club Songs”.

“Që kur isha një vajzë e vogël ëndërrova se si do të ndjehesha kur të arrij këtë moment kur një këngë do të arrij majat e vlerësimit dhe të jem pjesë e kinemave në të njëjtën javë. Kjo është për të gjithë ata që më thoshin të mos ëndërroja fare. Ata më thanë ‘Ju keni lindur në një vend të vogël pa sistem dhe çdo gjë që bëni nuk do të llogaritet kurrë’. Mendoj se nuk e dinin se jam shqiptare”, ka shkruar ndër të tjerash Bleona në Instagram.

Theksojmë se në filmin e zhanrit triler të titulluar “211” luan rolin e Christines, e cila duket si një kliente në një restorant së bashku me miqtë e saj.

Ndryshe, zeshkania do të sjell edhe projekte të reja muzikore dhe filmike. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).