Tjetër paraqitje fantastike nga Shala

Herolind Shala ka vazhduar me formën e tij të mrekullueshme në kampionatin çek.

Mesfushori shqiptar ka qenë titullar në fitoren e skuadrës së tij Slovan Liberec 4-2 ndaj Brno.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa me të filluar e dyta Herolindi asistoi tek goli i parë i skuadrës së tij i shënuar nga Folprecht.

Me këtë fitore Libereci ka kaluar në pozitën e tretë në tabelë me 54 pikë të grumbulluara, tri më pak se Sparta e Pragës në pozitën e dytë.

Shala këtë edicion me Liberecin ka shënuar gjashtë gola në kampionat, një në Ligën e Evropës, ndërsa ka dhuruar shtatë asistime. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).