Ti s`e di se je i madh

Poezi nga Avdush Canaj

Ti s`e di ku e lë çelësin dielli?
Fluturat
ku i qepin fustanet me ëndrra?
Shtëpitë e zogjve
ku janë e ku s`janë?
Në ç`planet gjendet
shkolla e buburrecit?
Tabelën e shumëzimit
a e dinë fluturat?
Ku e bën qiqin peshku i vogël?
Unë e di s`e jam i vogël,
Ti s`e di s`e je i madh!
Ti s`e di!
S`e di!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).