“The Bridge” në Gjilan ka organizuar kampin e fëmijëve për gjuhën angleze

Gjilan – Këtë javë në qendrën tonë “The Bridge” në Gjilan është organizuar kampi i fëmijëve për gjuhën angleze.

Në këtë kamp kanë marrë pjesë 25 fëmijë pjesëmarrës nga klasa e dytë deri klasën e tetë të ndarë në dy grupe. Grupi i parë nga ora 9:00-12:00 dhe grupi i dytë nga ora 14:00-17:00. Gjatë kësaj kohe, fëmijët u kënaqen shumë.

Aktivitetit tonë ju bashkëngjitën dhe grupi nga Amerika me 11 persona. Për pesë ditë, ata ndihmuan realizimin e këtij kampi verorë. Fëmijët mësuan për pesë vende në kontinente të ndryshme në botë. Gjithashtu ata mësuan edhe për persona të ndryshëm që ishin shembuj në atë vend. Kemi biseduar që njerëzit duhet të kenë guxim, bashkëpunim, dhe si të jetojnë në komunitet.

Në fund të kampit, fëmijët kishin bërë një program të veçantë për familjet e tyre për të treguar se ç’ka kishin mësuar.

Gjatë javës grupi nga Amerika bashkë me fëmijët dhe punëtoret e qendrës “The Bridge” kanë ngjyrosur një mural lidhur me temën e kampit “Better together – Më mirë së bashku” thuhet në njoftimin e stafit të “The Bridge”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).