Thaçi uron Hotin, i kërkon Kurtit “mos të barrikadohet në zyrë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë për media ka uruar Avdullah Hotin për marrjen e detyrës së kryeministrit.

Thaçi ka thënë se Albin Kurti duhet të heqë dorë nga barrikadimi i zyrës së Kryeministrit, raporton Gazeta Express.

“Gjithashtu nga Kurti kërkohet pranim dorëzim sa më i lehtë i detyrës dhe kërkohet të heqet dorë nga barrikadimi i zyrës së tij”, ka thënë Thaçi.

Thaçi po ashtu ka thënë se e përshëndet gatishmërinë e Avdullah Hotit për të vazhduar dialogun.

“Përshëndes gatishmërinë për të vazhduar dialogun në bashkërendim me të gjithë aktretë politikë, vetëm raportet e shkëlqyera me ShBA’në mund të garantojnë të ardhmen tonë”, ka thënë Thaçi./Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).