Thaçi lavdëron punën e Nexhmedin Arifit

Gjilan – Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar të shtunën Komunën e Vitisë me këtë rast ai është pritur nga Kryetari i kësaj komune Nexhmedin Arifi me bashkëpunëtorë e tij.

Gjatë këtij takimi ai e ka njoftuar kryeministrin Thaçi lidhur me zhvillimet dhe projektet e komunës së Vitisë duke paraqitur sukseset dhe nevojat me të cilat përballët kjo komunë.

Pas këtij takimi Kryetari Arifi dhe Kryeministri Thaçi kanë inspektuar punimet të cilat janë duke u zhvilluar në projektin për asfaltimit e rrugës në fshatin Drobesh, projekt ky i cili financohet nga Qeveria e Kosovës.

Kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi gjatë takimit me Kryetarin Arifi ka vlerësuar lartë punën e udhëheqjes aktuale dhe ka theksuar mbështetjen e Qeverisës ë Kosovës për realizimin e projekteve të reja në këtë komunë.

Duke folur për realizimin e projekteve në komunë e Vitisë , kryeministri Thaçi u shpreh se ky angazhim i institucioneve komunale ka rezultuar me asfaltimin mbi 70 km rrugë të reja me të cilat ka arritur ta përmirësoj infrastrukturën rrugore në lokalitetet e ndryshme të kësaj komune.

“Falënderoi Kryetarin Arifi për punën e tij të mrekullueshme që e ka bërë gjatë kësaj periudhe me rregullimin e shumë kilometrave të rrugëve të reja në komunën e Vitisë do të thotë mbi 70 km rrugë të reja të asfaltuara të investuara nga Qeveria e Kosovës dhe nga ajo komunale, dhe gjithashtu falënderoi ekipin e tij që ka bërë një punë shumë të mirë gjithashtu në ndërtimin e shkollave,kanalizimeve, hapësirave të reja të gjelbërimit etj… ” u shpreh Thaçi.

Ai tha se Vitia ka ndryshuar për të mirë gjatë këtyre viteve duke theksuar se Qeveria e Kosovës do të mbështes edhe në të ardhmen projektet në këtë komunë. Ndërsa Kryetari i Komunës së Vitisë Nexhmedin Arifi falënderoi Qeverinë e Kosovës për investimin e projektin në fshatin Drobesh dhe projekteve të tjera në komunën e Vitisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).