Thaçi: Kurti tha se Kosovën e presin thikat në Shtëpinë e Bardhë, njeriu normal nuk e thotë këtë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë për Kurtin se një njëri normal nuk duhej të thoshte se Kosovën e presin thikat në Shtëpinë e Bardhë.

“Një njeri normal nuk thotë se Kosovën e presin thikat në Shtëpi të Bardhë. Askush nuk e ka ftuar, ka qenë i paftuar dhe i papranuar në Shtëpi të Bardhë”, është shprehur Thaçi.

Gjithashtu, ai komentoi raportet e Kosovës me Serbinë dhe Shqipërinë.

“I ka prishur raportet me Shqipërinë si kurrë më parë, derisa i ka hap raportet me Serbinë”, ka thënë Thaçi.

“Unë punoj që roli i kryeministrit të jetë i fuqishëm. Nuk jam në betejë me askënd, nuk jam në hallin e votave. Nuk e dëmtoj shtetin me veprime populiste”.

Tutje, ai tha se deklarata e ministrit Bislimi për zvogëlimin e nivelit të papunësisë ishte fyerje e rëndë.

“Deklarata e ministrit të VV’së se e ka zvogëluar nivelin e papunësisë ishte jo vetëm me qesh por fyerje e ranë”, shtoi Thaçi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).