Thaçi i gëzohet thyerjes së Bllokut

Heshtja e Hashim Thaçit për më shumë se pesë muaj radhazi duket se tashmë ka filluar t’i japë frytet e saj, pasi që partnerët e koalicionit paszgjedhor VLAN nuk po arrijë t’iu rezistojnë përplasjeve të brendshme.

Lakmia për të marrë postin e kryeministrit është bërë sebep që Blloku VLAN të përçahet dhe t’i numërojë orët e fundit të partneritetit disamujor./zeri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS