Tenton me dhunë ta marrë vajzën, ish bashkëshortja kundërshton dhe rrahet nga ish burri

Gjilan – Janë arrestuar me 11.07.2022 dy të dyshuar meshkuj kosovar pasi që njëri nga të dyshuarit kishte shkuar tek viktima femër kosovare-me të cilën kishte bashkëjetuar për një kohë (8-vite) dhe kishin një vajzë tani me moshë 5-vjeç. I njëjti kishte tentuar që me forcë të marrë vajzën, ndërsa viktima me vajzën kishin kundërshtuar, dhe pastaj është përfshirë edhe djali i viktimës (moshë madhore) në mbrojtje të nënës së tij, duke u kacafytur me të dyshuarin dhe ofenduar njëri-tjetrin.

Gjatë intervistimit, i dyshuari ka prezantuar një porosi-sms, me përmbajtje kërcënuese të cilin ditë më parë ia kishte dërguar djali i viktimës-tani i dyshuar. Me vendim të prokurorit, të (dy) dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS