Tentim vrasje në Smirë të Vitisë, vetë – dorëzohet në polici i dyshuari

Viti – Në fshatin Smirë, të Vitisë viktima mashkull shqiptar, ka njoftuar se pas një mosmarrëveshje ishte sulmuar me mjet të mprehtë – thikë nga i dyshuari mashkull shqiptar. Si pasoj e lëndimeve viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Në vendin e ngjarjes policia ka gjetur dhe konfiskuar një thikë e cila dyshohet se ishte përdorë në këtë rast. Personi i dyshuar fillimisht ishte në arrati, po më pas është vet dorëzuar në polici, ku pas intervistimit në prani të prindit dhe avokatit mbrojtës me vendimin e prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).