Të lënduarve po u jepet ndihma e duhur mjekësore, mobilizim i madh i Emergjencës

Gjilan – Begush Canaj tha për rajonipress se ende vazhdojnë të vijnë të lënduar derisa ekipet mjekësore, mjek, kirurg, motra dhe i tërë personeli është në shërbim të qytetareve të lënduar.

Fotot që ka siguruar rajonipress nga sallate e emergjencë shihet se mjekët gjilanas dhe i tërë personeli tjetër është ngritur në këmbë për të ofruar ndihmën e nevojshme qytetarëve të lënduar.

Begush Canaj tha se mbi 20 persona janë duke u trajtuar dhe është ende herët të dihet natyra e lëndimeve. “Për ne është me rëndësi që të ofrojmë ndihmën e duhur profesionale e mjekësore” tha Canaj./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS