Të gjithë fituesit në ‘MTV EMA’, sukses i madh për artistët shqiptarë

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës.

Ishte kjo mbrëmje e madhe për këngëtarët shqiptarë, duke qenë se triumfuan në dy kategori.

Dua Lipa u shpall artistja e re me mirë duke mposhtur konkurrentë të fortë, ndërkohë që Ermal Meta triumfoi për veprën më të mirë italiane.

Vet Rita nuk arriti të fitonte në garën për dukjen më të mirë, e as Shkëlzen Kastrati – XEN nuk fitoi për veprën më të mirë zvicerane.

Telegrafi jua sjell më poshtë disa prej fituesve kryesorë në MTV EMA:

Kënga më e mirë
Clean Bandit, “Rockabye” Feat. Sean Paul & Anne-Marie
DJ Khaled, “Wild Thoughts” Feat. Rihanna, Bryson Tiller
Ed Sheeran, “Shape of You”
Luis Fonsi & Daddy Yankee – “Despacito” (Remix) Feat. Justin Bieber
Shawn Mendes, “There’s Nothing Holdin’ Me Back”

(Foto: Getty Images)
Artisti më i mirë
Ariana Grande
Ed Sheeran
Kendrick Lamar
Miley Cyrus
Shawn Mendes
Taylor Swift

Dukja më e mirë
Dua Lipa
Harry Styles
Rita Ora
Taylor Swift
Zayn Malik

Artisti i ri më i mirë
Dua Lipa
Julia Michaels
Khalid
Kyle
Rag’n’Bone Man

Vepra më e mirë pop
Camila Cabello
Demi Lovato
Miley Cyrus
Shawn Mendes
Taylor Swift

Videoja më e mirë
Foo Fighters, “Run”
Katy Perry, “Bon Appetit” Feat. Migos
Kendrick Lamar, “Humble”
Kyle, “iSpy” Feat. Lil Yachty
Taylor Swift, “Look What You Made Me Do’”

Performanca më e mirë e drejpërdrejtë
Bruno Mars
Coldplay
Ed Sheeran
Eminem
U2

Vepra më e mirë elektronike
Calvin Harris
David Guetta
Major Lazer
Martin Garrix
The Chainsmokers

Vepra më e mirë rok
Coldplay
Foo Fighters
Royal Blood
The Killers
U2

Vepra më e mirë hip-hop
Drake
Eminem
Future
Kendrick Lamar
Post Malone

(Foto: Getty Images)
Vepra më e mirë alternative
Imagine Dragons
Lana Del Rey
Lorde
The xx
Thirty Seconds to Mars

Fansat më të mëdhenj
Ariana Grande
Justin Bieber
Katy Perry
Shawn Mendes
Taylor Swift

Përpjekja më e mirë
Hailee Steinfeld
Jon Bellion
Julia Michaels
Kacy Hill
Khalid
Kyle
Noah Cyrus
Petite Meller
Rag’n’Bone Man
SZA
The Head and The Heart

Vepra më e mirë italiane
Ermal Meta
Francesco Gabbani
Thegiornalisti
Fabri Fibra
Tiziano Ferro

Vepra më e mirë zvicerane
Lo & Leduc
Mimiks
Pegasus
Xen
Züri West

Ikona globale
U2

/Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).