Taulant Xhaka, i preferuari i Besiktasit për afatin kalimtar veror

Trajneri i Besiktasit, Sergen Yalcin ka shprehur interesim për transferimin e mesfushorit shqiptar të Baselit, Taulant Xhaka.

Siç raporton “Nethaber”, medium turk, Taulant Xhaka është në krye të listës të dëshirave të klubit ruk, shkruan “Zeri.info”.

Nëse klubi turk nuk arrinë marrëveshje me egjiptianin e Arsenalit, Mohamed Elneny, atëherë Besiktasi do ta transferojë Xhakën.

Xhaka, reprezentues i Shqipërisë, është ndër futbollistët më të rëndësishëm të Baselit.

29-vjeçari me prejardhje nga Kosova është paraqitur në 33 ndeshje këtë edicion.

Në këto ndeshje, ai ka dhuruar tri asistime. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).