Taulant Xhaka do të nënshkruajë me Besiktasin

Reprezentuesi i Shqipërisë, Taulant Xhaka, do të bëhet me skuadër të re, shkruan “Zeri.info”.

“Zeri.info” merr vesh që mesfushori i Baselit eshtë rrugës për Stamboll për të nënshkruar me gjigantin turk, Besiktas.

Xhaka ka qenë njëri prej futbollistëve kyç të Baselit në vitet e fundit.

Gjatë edicionit 2019/2020 reprezentuesi i Shqipërisë ka zhvilluar 47 ndeshje me Baselin, derisa ka realizuar 3 asistime.

Ai i ishte bashkuar Baselit në vitin 2013 nga Grasshoppers./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).