Tare tregon arsyen se pse nuk shkojë te Milani

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare ka treguar arsyet se pse ka refuzuar një ofertë të skuadrës së Milanit.

Shqiptari ishte zgjedhja e parë e Milanit për të zëvendësuar Leonardon, por ish-reprezentueesi përfundoi duke qëndruar te lacialët.

“Grupi e di se në tre vitet e fundit, ne mund të jemi lehtësisht të kualifikuar në Ligën e Kampionëve. Boban ishte idhulli im, Maldini ishte një lojtar shembullor dhe gjithashtu edhe si drejtor”.

“Unë pashë veprimin e tyre, por vendimi im erdhi nga zemra. Lënia do të ishte e gabuar. Zgjodha me zemrën time, jo për para”.

Kur shkoj jashtë vendit, e kuptoj se Lazio është një emër i rëndësishëm. Para se të largohem, do të marr kohë për ta menduar. E di që kam ndërtuar diçka të bukur me klubin, stafin teknik dhe lojtarët”, tha ndër të tjerash Tare.

Ndryshe, 46-vjeçari ka qenë edhe futbollisti i ekipit nga kryeqyteti italian, ku edhe e përfundoi karrierën si lojtar. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).