Tani të ndarë, Violeta Kukaj nuk ishte as 12 vjeçe kur u njoftua me bashkëshortin

Këngëtarja Violetë Kukaj është ndarë nga bashkëshorti i saj, Faik Retkoceri.

Në disa intervista të shumë kohëve më parë, të pyetur se si u njoftuar, vetë Faiku ka treguar historinë e tyre interesante.

Ja ç’thotë Faiku: “E kam pa fillimisht në objektin e televizionit të RTP-së, tek bëhej një xhirim e ansamblit të njohur në atë kohë “Shotë Galica” të Drenasit. Atëherë Violeta ishte më e reja e ansamblit. Ishte një vajzë, fëmijë 12 vjeçare.”

“Tek pas shtatë vjetësh me këngën “ Eja ti” në festivalin “Akordet e Kosovës, paraqitja e Violetës me një pamje krejt tjetër më befasoi. Natyrisht aty më kaploi një ndjenjë , të cilën nuk e kisha pasur më herët. Ishte kjo ndjenja e dashurisë dhe aty vendosa : O kjo vajzë do jetë e imja për grua , o asnjë tjetër për jetë. Dhe ashtu ndodhi…E pëlqyem njëri tjetrin dhe u martuam dhe vazhdojmë të jetojmë në bashkëshortësi të lumtur.”

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).