Talenti i madh Ardit Mustafa debuton ndaj Flamurtarit

Në ndeshjen me Flamurtarin në 11-qën e Dritës figuronte emri i talentit të futbollit, Ardit Mustafa, i cili për gjatë tërë karrierës së tij këtë debutim të tij do ta mban në kujtesë.

17 vjeqari Mustafa gjatë 90 minutave tregoi paraqitje tejet të mirë, ai gjatë 90 minutave tregoi se kemi të bëjm më një talent të jashtëzakonshëm dhe me të drejt do të jetë ardhmëri e “bardh e kaltërve” të Dritës por edhe futbollit të Kosovës.

Sulmuesi i djathtë, Mustafa, pati lëvdata nga bashkëlojtarët e tij, me paraqitjen e tij këtij talenti i uruan suksesë edhe futbollistët e Flamurtarit por edhe arbitrat e kësaj ndeshje të cilët ishin të mahnitur me paraqitjen e tij.

Talenti Ardit Mustafa, pas ndeshjes ka theksuar për debutimin e tij në fanellën e Dritës i cili edhe ka filluar karrierën e tij futbollistike në të gjitha kategoritë e kësaj skuadre.

“Ndihem shumë mirë, është një ndjenjë e mirë të realizosh një ëndërr, e falënderoj trajnerin Nuhiun dhe bashkëlojtarët e mijë që në çdo moment më kanë dhënë kurajo, shpresoj se në ndeshjet e ardhshme do të tregoj paraqitje edhe më të mirë, kjo ditë për mua është veçantë”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).