Takohen Thaçi e Haradinaj, pajtim për bashkëpunim në tri fusha

Prishtinë – Takimi i kryeministrit të Kosovës dhe njëherësh liderit të PDK- së Hashimi Thaçi me liderin e AAK-së Ramush Haradinaj ka kaluar në një atmosferë bashkëpunimi e mirëkuptimi, njoftojnë burime të Kohës Ditore.

Në takimin e mbajtur në selinë e PDK –së e që ka zgjatur 45 minuta, liderët e dy partive të dala nga lufta janë marrë vesh dhe pajtuar për bashkëpunimin në fushat me interes kombëtar e shtetëror.

Burime të Kohës thonë se Haradinaj është pajtuar me Thaçin se do t’i ofrojë shërbimet dhe ndihmesën e vet e të partisë së tij në dialogun me Serbinë, në proceset integruese evropiane dhe në reformën zgjedhore.

Në takim nuk është biseduar për koalicionin e mundshëm ndërmjet PDK e AAK e Ramush Haradinaj gazetarëve, pas përfundimit të takimit, u ka thënë se kryeministrit aktual nuk ia ka përmendur ambicien e tij për t‘u bërë vetë kryeministër i vendit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS