Takohen Thaçi e Haradinaj, pajtim për bashkëpunim në tri fusha

Prishtinë – Takimi i kryeministrit të Kosovës dhe njëherësh liderit të PDK- së Hashimi Thaçi me liderin e AAK-së Ramush Haradinaj ka kaluar në një atmosferë bashkëpunimi e mirëkuptimi, njoftojnë burime të Kohës Ditore.

Në takimin e mbajtur në selinë e PDK –së e që ka zgjatur 45 minuta, liderët e dy partive të dala nga lufta janë marrë vesh dhe pajtuar për bashkëpunimin në fushat me interes kombëtar e shtetëror.

Burime të Kohës thonë se Haradinaj është pajtuar me Thaçin se do t’i ofrojë shërbimet dhe ndihmesën e vet e të partisë së tij në dialogun me Serbinë, në proceset integruese evropiane dhe në reformën zgjedhore.

Në takim nuk është biseduar për koalicionin e mundshëm ndërmjet PDK e AAK e Ramush Haradinaj gazetarëve, pas përfundimit të takimit, u ka thënë se kryeministrit aktual nuk ia ka përmendur ambicien e tij për t‘u bërë vetë kryeministër i vendit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).