Tahiri thotë se Kurti po tregohet i dobët në negociata: S’po arrin ta fus njohjen brenda planit franko-gjerman

Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri ka reaguar lidhur me modifikimet që i janë bërë propozimit franko-gjerman për një marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Tahiri thotë se atij plani çdo ditë po i shtohet nga një pikë, por vetëm njohja reciproke s’po i shtohet.

Sipas saj kjo gjë tregon dobësinë e Qeverisë së Kosovës.

“Planit franko-gjerman cdo dite po i shtohet nga nje pike, por nuk iu shtua pika e njohjes reciproke. Kjo tregon dobesine e qeverise se Kosoves”, ka shkruar Tahiri.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS