Eko Higjiena

Tahiri: Kurti po i poshtëron kryetarët e 4 komunave në Veri duke i shkarkuar përmes peticionit të serbëve

/ 1 minutë lexim

Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti po i poshtëron kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës duke i shkarkuar përmes peticionit të serbëve.

Tahiri ka shkruar e Kurti fillimisht ua krijoi atyre iluzionet dhe se tashmë po i poshtëron.

Uji Dea

Mediumi i Vuçiqit sulmon avokatin e Sanduloviqit që paralajmëroi se do te …
“poshterimi i kryetareve te komunave ne veri permes peticionit te serbeve – ne fillim Kurti ua krijoi iluzionet tash poshterimin…”, ka shkruar Tahiri.