Tahiri: Kurthet e dialogut duhet t’ia heqim si barrë Kosovës

Shefi i GP-së së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se procesi i dialogut është bërë barrë për qytetarët e vendit.

Madje ai thotë se nga ky “kurth” ka ikur rina, është varfëruar ekonomia dhe shumë gjëra të tjera, raporton Zeri.info.

“Kurthet e dialogut duhet t’ia heqim si barrë Kosovës. Nga viti 2011 jemi të bllokuar nga kurthet e dialogut, duhet t’i japim epilog dhe t’i kthemi jetës. Na iku rinia, na u varfëruar ekonomia, na mundën shtetet më të dobëta se ne, dhe zbrazja e Kosovës është mesazh. Kurthi i dialogut ia ka vendosur lakun në fyt Kosovës. Diskutimi për tema jetike është kruciale, përndryshe qytetarët janë të pakënaqur”, shkroi ai në Facebook. /Zëri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS