Surdulli e quan tendencioz dhe denigrues raportin e komisionit komunal të aksionerëve

Gjilan – Pushtetarët e LDK-së, njëanshëm dhe pa bazë argumentuese-ligjore, kërkojnë shkëputje të partneritetit Privat Publik me aksionerin austriak të KRM “Eco – Higjiena”. Me argumente e kundërshtuam raportin e punës për vitin 2017 të Komisionit Komunal të Aksionerëve të KRM “Eco-Higjiena”, raport ky që nuk plotësonte kushtet e një raporti të mirëfilltë e serioz ka shkruar Shefik Surdulli këshilltar komunal nga radhët e PDK-së.

Surdulli ka shtuar se raporti më tepër i ngjasonte një informate të njëanshme, jotransparente dhe tendencioze, që përmbante një retorikë denigruese për partnerin privat austriak të PPP, formë standarde kjo e kundërshtimit nga pushtetarët e LDK-së, që nga ardhja në pushtet, nga 2014-ta, pa ofruar asnjë alternativë tjetër për këtë partneritet, pos insistimit për shkëputjen e partneritetit ka thënë Surdulli./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).