Super gol në Danimarkë nga Ylber Ramadani – lutje dhe dedikim për Shqipërinë

Mesfushori ferizajas që është edhe pjesë e Kombëares Shqiptare, aktualisht luan te Velje dhe ka shënuar një super gol.

Në ndeshjen ndaj Vigorg, që ishte e vlefshme për kreun e renditjes, Ramdani e ka treguar vetën.

Vendasit ishin duke udhëhequr 2-0, kur Ramadani në minutën e 29-të, ngushtoi diferencën me një gol të jashtëzakonshëm.

Ndeshje në fund u kthye nga Velje, duke fituar 4-3.

Vejle udhëheq kampionatin me 38 pikë në 18 ndeshje, ndërkohë që Viborg mban vendin e 3-të me pesë pikë më pak. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).