Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu: Mentalitet fituesi çdo ndeshje, me Malin e Zi ndeshje e fortë

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu ka theksuar se ndeshja me Malin e Zi është e rëndësishme sikur edhe duelet paraprake.

Ai i respekton kundërshtarët dhe kërkon që në cdo ndeshje të futemi me mentalitetin e fituesit.

“Po shpresojmë të kemi rezultat të mirë edhe me Malin e Zi. Ndeshja ndaj Gjibraltarit është test dhe parapërgatitje për Malin e Zi”.

Nihu gjatë stërvitjeve të fundit me Kosovën (Foto: FFK-Kosova)

“Në Podgoricë kemi treguar cilësitë tona, por Mali i Zi ka ekip të fortë. Gjithsesi ne luajmë në shtëpi ku e kemi përkrahjen e madhe të shikuesve”.

“Do të futemi me mentalitet fituesi dhe duam të marrim pikët e plota. Edhe ndaj Malit të Zi do të luajmë me filozofinë dhe mentalitetin që e kishim deri më tash”, ka thënë Nuhiu.

“Dardanët” nesër do ta zhvillojnë stërvitjen e fundit para ndeshjes kundër Gjibraltarit, që zhvillohet të enjten në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).