Sulmuesi i Kosovës, Astrit Selmani pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Hapoel Beer Sheva

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Astrit Selmani thuhet se do të largohet nga suedezët e Hammarby për t’u transferuar te izraelitët e Hapoel Beer Sheva.

Mediat suedeze bëjnë të kryer tashmë marrëveshjen mes dy klubeve për transferimin e sulmuesit të Kosovës.

Ky transferim thuhet se do t’i kushtojë Hapoel Beer Shevas dhjetë milionë korona suedeze apo diçka më shumë se 900 mijë euro apo rreth 1 milion euro.

Astrit Selmani është përfolur se do të largohet nga Hammarby gjatë pranverës, pasi ai ka pasur kohë të kufizuar për të luajtur, por vetëm tani erdhi largimi i tij.

Hammarby thuhet se ka negociuar me belgët e Leuven dhe izraelitët e Beer Sheva, por në fund Selmani thuhet se e ka refuzuar Leuven dhe tani Hammarby dhe sulmuesi kanë rënë dakord me klubin izraelit për një transferim.

Sipas mediave suedeze, kanë mbetur vetëm detajet e kompletimit të transferimit dhe se Selmani tashmë pritet të udhëtojë në Izrael në ditët në vijim.

Në total, 25-vjeçari nga Kosova ka shënuar 21 gola dhe 14 asistime në 57 paraqitje për Hammarby.

Ai gjithashtu ka qenë i përfshirë në fitimin e Kupës së Suedisë me klubin në vitin 2021. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS