Sulmon mirëmbajtësin e banesës, arrestohet shtetasi amerikan

Gjilan – Në rrugën “Lufta e Gjilanit 44”, në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Amerikës, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht mirëmbajtësin e hyrjes se banesës, viktimën mashkull shqiptar. I dyshuari kishte thyer edhe xhamin e hyrjes.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).