Sukseset e nxënësve nga “Maratona e Dijes” nuk kanë të ndalur

Viti – Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Vitisë Fatbardha Emini, ka pritur nxënësen Rozana Ademi, e cila ka fituar vendin e parë me interpretimin e saj në Festivalin “Cover Fest”, që u mbajt në Viti më rastin e “Ditëve të Diasporës”.

Mirënjohje i’u nda edhe Dorentina Sinanit, e cila ka fituar çmimin e Publikut në këtë edicion të parë të këtij festivali.

Për këto suksese që po vazhdojnë nxënësit e Komunës së Vitisë, drejtoresha Emini falënderoi mësimdhënësit për angazhimin në përgatitjen e talentëve të ri , por një falënderim i veçantë për organizatoret e Festivalit, posaçërisht profesorin Mustafë Lamallari, Drejtorinë e Kulturës, “Korin e qytetit” dhe bashkë organizatorin e këtij festivali Arjanit Hetemin nga Qendra Kulturore “ Anamorava”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).