Suedia pritet ta ndihmojë Kamenicën në fushën e edukimit dhe administratës publike

Kamenicë – Kreu i Kamenicës ka thënë se delegacionin nga Suedia e njoftova me të arriturat komunale, sfidat dhe projektet të cilat i kemi në proces, si dhe mundësitë e bashkëpunimit në fushën e edukimit dhe administratës publike.

“Sot prita në takim ambasadoren e Suedisë në Kosovë znj.Karin Nernmarck Ahliny dhe zyrtarin politik në ambasadë z.Olle Ingvarsson, me të cilët biseduam për çështje që kanë të bëjnë me nivelin lokal e veçanërisht për planifikimin hapësinor dhe menaxhim të mbeturinave. I njoftova me të arriturat komunale, sfidat dhe projektet të cilat i kemi në proces, si dhe mundësitë e bashkëpunimit në fushën e edukimit dhe administratës publike” ka shkruar Qëndron Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).