Suad Sahiti ia bën ‘sefte’ me një super gol në Bullgari

Sulmuesi shqiptari Suad Sahiti, kishte lënë Larisan për tu bashkuar me klubin bullgar, Septemvri Sofia.

Ai është pjesë e Superligës së Bullgarisë, ku po lufton për mbijetesë.

Sot Sahiti ia dha fitoren skuadrës së tij pas pesë ndeshjesh.

Sahiti me një goditje të fortë nga 30 metra e mposhti portierin.

Ky është goli i parë i tij në Superligën e Bullgarisë pas tetë ndeshjeve.

Sahiti më parë ka luajtur për Hajvalinë, Rabotnickin, Skënderbeu dhe AEL Larissan. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).