Studio “Vincent” me një performancë artistike, me mesazh kundër abuzimit të çmimit të maskave

Nxënësit kreativ të Art studio “Vincent”, kanë krijuar maska mbrojtëse nga tubat e ngjyrave që ata i shfrytëzon për të pikturuar.

Kjo është një performance artistike ku ata përçojnë një mesazh kundër abuzimit të çmimeve për maskat mbrojtëse nga Coronavirusi, si dhe abuzimi me çmimet e produkteve të tjera ushqimore dhe higjieno teknike.

Art studio “Vincent”, funksionon qe pesë vite në dy qendra, në Prishtinë dhe Viti, dhe brenda hapësirave të sajë ndjekin kursin rreth 50 nxënës të gjeneratave të ndryshme thotë Blerta Hoti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).