Strakosha kalon lëndimin, i gatshëm për derbi

Thomas Strakosha do të jetë gati për derbin e parë sezonal të Lazios.

Të shtunën në orën 18:00 bardhekaltërit sfidojnë Romën në një duel shumë të rëndësishëm, ndoshta në derbin e kampionatit më të fortë që prej një dekade.

Të pozicionuara në në vendin e katërt dhe të pestë të klasifikimit, të dyja skuadrat kuotohen pretendente për titullin këtë sezon dhe në këtë aspekt, sfida e stadiumit “Olimpico” është jetike për të dyja skuadrat.

Pas ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Italisë vitin e shkuar ku ishte titullar dhe ndihmoi Lazion të arrinte finalen, Strakosha rikthehet në një duel shumë të rëndësishëm mes dy skuadrave të kryeqytetit italian.

Mediat pranë klubit bardhekaltër bëjnë me dije se numri 1 është gati për të zbritur në fushë pasi dëmtimi i lehtë që e detyroi të largohej nga grumbullimi i kombëtares shqiptare tashmë ka kauar dhe ai do të vendoset në katërkëndëshin e Lazios për të mbrojtur portën në testin e radhës.

22-vjeçari shqiptar u largua nga grumbullimi i kombëtares në Antalya vetëm pak ditë më parë për shkak të një problemi muskular dhe ku lajm alarmoi Lazion por pas analizave të detajuara, mjekët i ndezën numrit 1 dritën jeshile.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).