Strakosha, i vetmi që u shpëtoi kritikave të tifozëve në ndeshjen e Lazios

Lazio nuk mundi të marrë më shumë se sa një barazim ndaj Udineses duke luajtur baras 0:0, gjë e cila ka bërë që tifozët të shpërthejnë në adresë të lojtarëve, transmeton “Zeri.info.

I vetmi që ndoshta i ka shpëtuar “furtunës” së kritikave të mediave italiane dhe tifozëve te Lazio është Thomas Strakosha.

Gardiani kuqezi konsiderohet në këto javët e fundit si lojtari më i mirë i skuadrës bardhekaltër. Ndaj Udiness, ai u vlerësua pozitivisht për pritjet vendimtarë ndaj skuadrës kundërshtare.

Tre mediat italiane “Tuttomercattoëeb”, “Corriere dello Sport” dhe “Tuttosport” e vlerësuan Strakoshën me notën 7, ndërsa “La Gazzetta dello Sport” i dha notën 6.5 gardianit shqiptar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).