Strakosha drejt rinovimit me Lazion, kjo do të jetë paga e tij

Portieri shqiptar, Thomas Strakosha është shumë afër rinovimit të kontratës së tij me Lazion, transmeton zeri.info

Klubi italian i ka ofruar Strakoshën një kontratë të re pesë-vjeçare.

Me kontratë e re 25-vjeçari pritet të ketë pagë 2 milionë euro në vit, shkruan “Gazzetta dello Sport”.

Kontrata momentale e portierit skadonte në verën e vitit 2022.

Strakosha është njëri prej lojtarëve kyç të Lazios në vitet e fundit./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).