Stoliset Gjilani, lagja e tetë (8) vullnetarisht vendos flamuj përgjatë rrugës

Gjilan – Gjilani ka nisur të stoliset me flamuj për nder të 20 vjetorit të çlirimit të saj. Kësaj radhe janë rinia e LDK nëndega e lagjes së tetë e njohur si rruga e Ferizajit të cilët me një aksion vullnetar të përkrahur edhe nga”Globi Mi”, kanë vendosur flamur përgjatë tërë rrugës.

Gjilani ka nisur të stoliset me flamuj dhe kjo i ka dhënë një pamje të bukur qytetit në 20 vjetorin e çlirimit. Agron Murseli punëtor nga “Eco – Higjiena” ka bërë një postim ku shihen përgatitjet për ditën e Çlirimit.

Megjithatë ajo që bije në sy është një gjest vullnetar i rinisë së LDK-së në dega e tetë e cila në përkrahje të kompanisë “Globi Mi” ka vendosur flamuj përgjatë tërë rrugës.

“Sot për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Gjilanit tonë, rinia e LDK nëndega VIII (rruga e Ferizajit) me vet iniciativë dhe me përkrahje të “GLOBI M.I” ka stolisur rrugët e lagjes me flamujt shtetërorë të Republikës së Kosovës. Urime Kosovë/Gjilan 20 vjet liri.
#Forumi rinor i LDK nëndega VIII-të” thuhet në postimin e tyre./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).