Stoke City – Man City: Formacionet zyrtare, Shaqiri titullar

Stoke City dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Liderët e Ligës Premier, Qytetarët, janë mysafirë të Potters në takimin e fundit të vlefshëm për javën e 30-të të kampionatit anglez.

Skuadra e Pep Guardiolas vjen nga një seri pozitive prej shtatë ndeshjeve pa humbje dhe me katër tri fitore radhazi në kampionat, kështu që objektivi i vetëm janë tri pikët.

Në anën tjetër, vendasit e Stoket kanë tri barazime radhazi dhe do të tentojnë befasinë ndaj Cityt në mënyrë që t’i shmanget pozitave që të rrëzojnë nga kategoria.

Guardiola ka vendosur të bëjë disa ndryshime në formacionin titullar, ndërsa trajneri i vendasve luan me më të mirët e mundshëm.

Stoke City: Butland; Bauer, Zouma, M. Indi, Stafylidis; Badou, Cameron, Allen; Shaqiri, Jese, Choupo-Moting.

Man City: Ederson, Walker, Kompany, Otamendi, Zinchenko;Fernandinho, Silva, De Bruyne; Sterling, Sane, Jesus

/Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).