Stanqiqi mbetet i izoluar, banorët ankohen se askush nuk i ka vizituar

Gjilan – Naser Veseli banor në Stanqiqi thotë se asnjë kompani nuk ka dalur për të pastruar borën deri në këto momente.

Naser Veseli tha për rajonipress se ai jeton i vetëm në kohën e dimrit në Stanqiq bashkë me prindin, gruan dhe tri vajzat te cilat edhe janë në shkollë.’Deri në këto momente asnjë kompani dhe askush nga komuna nuk është përkujdesur për ne dhe se rruga mbetet e bllokuar nga bora. I kam ftuar disa here ata të komunës por askush nuk është përgjigjur” tha Veseli./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).