Stanishori mikpritës i garave të Motoçiklizmit në nivel shtetëror

Klubi i Motoçiklizmit nga Gjilani “MC 06”, për herë të shtatë është nikoqirë i garave në nivel Republikan, ku garat do të mbahet në fshatin Stanishor në periferi të qytetit të Gjilanit.

Kjo garë atraktive e motorizmit mbahet nën patronatin e Federatës së Motoçiklizmit të Kosovës, duke u vlerësuar në fund me pikë kampionale.

Pas lirimit të masave nga Ministria e Shëndetësisë dhe mbështetjes së Federatës së Motoçiklizmit të Kosovës, klubi i Motokrosit “MC 06” nga Gjilani, organizon garat tradicionale “Ilir Balaj e Manuel Herzog” në katër kategori të ndryshme:
1. E Juniors Class (Kadetet e rinj)
2. E1-125cc 2t 2t-250cc 4t
3. E2 250cc 2t – 450cc 4t
4. E3 Hobi nën 18 vjeç dhe mbi 40 vjeç

Drejtori Sportiv i Klubit të Motorizmit “MC 06” njëherit i cili është edhe drejtor sportiv në FMKS, Alban Beqiri, është mjaft krenar që qyteti dhe klubi i tij janë nikoqirë për herë të shtatë të këtyre garave.

“Ky organizim i garave për qytetin e Gjilanit dhe për klubin tonë do të thotë shumë, po dëshmojmë se kemi kualitet si në organizimin e garave poashtu edhe terrenin e Motorizmit, shpresojmë se mbi 50 garues do të marrin pjesë në këto gara ndërsa interesimi i dashamirëve të Motorizmit është tejet i madh ku pritet një numër rekord i shikuesve, sa i përket ne si klub që tani jemi të gatshëm të fillojmë garat dhe çdo garuesi i dëshirojmë plasman të mirë ku pritet të jetë një konkurrencë e jashtëzakonshme”.

Garat do të mbahen me 11 tetor 2020 duke filluar në ora 9:00.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).