Spahiu: Mos lejoni asnjëherë që mendjet dhe zemrat tona kolektive, të jenë të pa ndjeshme ndaj kësaj fatkeqësie

Gjilan – Mos besimi nga qytetarët dhe spekulantët e pa ndërgjegjshëm se nuk ka virus, është rezultati më i hidhur i 24 orëve të fundit me 12 të vdekur nga virus Covid-19. Ngushëllime të gjitha familjeve që kanë humbur më të dashurit e tyre nga virusi që ka përfshirë gjithë botën ka shkruar Sami Spahiu.

Postimi i plotë i Sami Spahiut

A është e thanën që qytetarët tanë duhet të përfshihen në çdo çështje për të besuar në faktet dhe këshillat që japin ekspertët në fusha të caktuara, ose:
A duhet që çdo qytetar duhet të ketë virus që të bindemi se ka virus.
Mos besimi nga qytetarët dhe spekulantët e pa ndërgjegjshëm se nuk ka virus, është rezultati më i hidhur i 24 orëve të fundit me 12 të vdekur nga virus covid-19.
Ngushëllime të gjitha familjeve që kanë humbur më të dashurit e tyre nga virusi që ka përfshirë gjithë botën.

KUJDES KUJDES KUJDES

Këto numra dhe statistikat në nivel kombëtar që aq lehtë i shkruajmë, i lexojmë dhe i krahasojmë mes qyteteve tona, por mos harroni se këto viktima nuk janë vdekur pa vuajtje dhe pa dhimbje, ku dhjetëra familje në Kosovë kanë humbur më të dashurve e tyre.

Mos lejoni asnjëherë që mendjet dhe zemrat tona kolektive, të jenë të pa ndjeshme ndaj kësaj fatkeqësie që ka përfshirë krejt botën, përderisa ende jemi në kohë PANDEMIE!

KUJDES

Respektoni rregullat e Institutit Shëndetit Publik të Kosovës
Distancë sociale, mos dilni në ambiente ku mundë të mos respektohet distanca sociale dhe masat parandaluese kundër covid-19. Bartja e maskave është obligim për ju dhe shpëtim për të tjerët.

Kosova ka shansin e FUNDIT që të përballojë me ma lehtësi këtë pandemi që ka përfshirë krejt botën.
Për çdo nevojë, problem apo shërbim,
☎️THIRRNI NË NUMRAT EMERGJENT
#112 Qendrën Operative Emergjente
#194 EMERGJENCA e ndihmës së shpejtë mjekësore
#192 POLICIA e Kosovës
#193 ZJARRFIKËSAT

Sami SPAHIU
Drejtori për Mbrojtje dhe Shpëtim

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).