Sot vranët, temperaturat në – 6 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë i ngjashëm me ditët e kaluara, por në fushat termike parashihen ndryshime.

IHK njofton se minimalet do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius.

Sa i përket parametrit të erës do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-9m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS