Sot vranët, temperaturat deri në 14 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell, por me vranësira më të theksuara.

IHK njofton se temperaturat maksimale do të ulën për1-3 gradë, ndërsa minimalet mbeten konstante.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 0 gradë, ndërkaq maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 11 dhe 14 gradë Celsius.

Gjatë gjithë javës do të fryjë erë nga juglindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS