RCCOLA

Sot vranët, temperaturat deri 9 gradë Celsius

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri në 1 gradë, ndërkaq maksimalet do të jenë nga 6 deri 9 gradë Celsius.

Uji Dea

Gjatë kësaj periudhe kohore do të ketë erëra mesatare deri të forta kryesisht nga drejtimi i verilindjes. /Telegrafi/