Sot vranët dhe riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me riga shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 – 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS